БРАЗИЛ СО ВТОРА ПОБЕДА ВО ГРУПНАТА ФАЗА НА ФУДБАЛСКАТА КОПА АМЕРИКА

По два дена пауза во Бразил продолжи 47 издание на Копа Америка. Домаќинот славеше со Перу во Рио со 4-0, а претходно од истата група Б Колумбија ремизира без голови со Венецуела. Вечерва во земјата на кариоките има двобои од А групата меѓу Аргентина и Парагвај и меѓу Чиле и Боливија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста