НАЈНОВИ ВЕСТИ

БРАЗИЛ СО ВТОРА ПОБЕДА ВО ГРУПНАТА ФАЗА НА ФУДБАЛСКАТА КОПА АМЕРИКА

По два дена пауза во Бразил продолжи 47 издание на Копа Америка. Домаќинот славеше со Перу во Рио со 4-0, а претходно од истата група Б Колумбија ремизира без голови со Венецуела. Вечерва во земјата на кариоките има двобои од А групата меѓу Аргентина и Парагвај и меѓу Чиле и Боливија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста