Барселона нема да му исплати на Ливерпул 5 милиони евра бонус во име на титулата на Кутињо

„Ел Мудно Депортиво“ ја контактираше Барселона со оглед на клаузулата која вели доколку Филипе Кутињо ја освои шампионската Лига, каталонскиот клуб ќе треба да плати дополнителен бонус од 5 милионии евра на неговата поранешна екипа, Ливерпул. Сепак, тоа се однесува само доколку Бразилецот го освоеше најпрестижниот трофеј со Барселона, а не со друг тим, во случајов Баерн Минхен.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста