ВАРДАР ГОСТУВА КАЈ ВОЈВОДИНА(17.00) ВО ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ОД ГРУПНАТА ФАЗА ВО СЕХА

Ракометарите на Вардар денеска во Нови Сад ќе го имаат последниот натпревар од групната фаза во СЕХА лигата. Црвено црните попладнево од 17 часот против Војводина ќе настапат со многу ослабен состав и без 11 првотимци, но тоа не ја намалува обврската да се слави и да се задржи второто место во групата Б што овозможува прескокнување на првиот елиминациски филтер, осминафиналето.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста