Уапсено едно лице од Тетовско

На 15.09.2020 околу 08.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово, со судска наредба, го привеле Д.Т.(69) од тетовско Церово, осуден на затворска казна за „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. По приведувањето, Д.Т. бил спроведен во Казнено-поправната установа затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста