Светиниколчанец фатен во кражба, полицијата веднаш го уапсила

 На 12.10.2020 во 14.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н.И.(22) од Свети Николе, затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ . Против Н.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста