СТЕФАН РИСТОВСКИ СО АСИСТЕНЦИЈА МУ ПОМОГНА НА СПОРТИНГ ДА СЛАВИ КАЈ БЕЛЕНЕНСЕС

Стефан Ристовски испрати многу прецизен центаршут од десно за гол на Кабрал и за победа на неговиот Спортинг Лисабон кај Белененсес од 3-1 по што зелените на крајот од 28. коло се вратија на третото место на табелата во Португалската фудбалска лига. Нашиот репрезентативец одигра 73 минути во 15-тиот настап сезонава, а асистенцијата му беше број 2 во оваа сезона.

Advertisements