Пандемијата на Ковид 19 ја одложува предсезоната во НФЛ

Пандемијата на корона во САД е причина за откажување на Хол Оф Фејм натпреварот меѓу Далас и Питсбург со кој на 6 август требаше да започне предсезоната во американската фудбалска лига. Средбата на најтрофејните требаше да означи почеток на НФЛ возбудувањата, но се поизвесно е дека август ќе биде без случувања и активности во мега популарниот спорт.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста