СЕРХИО РАМОС НАЈАВУВА ДЕКА СЛЕДНАТ ГОДИНА ЌЕ ИГРА СО МЕСИ ВО ПСЖ

Шпанските медиуми денеска тврдат дека Серхио Рамос одбил да преговара со претседателот на Реал Мадрид и дека наводно изјавил дека аминува во ПСЖ каде следната година ќе игра заедно со Лионел Меси. Тоа е едната верзија, другата вели дека извонредниот стопер е разочаран што Флорентино Перез премногу тактизирал и одолговлекувал, но и двете како крајна одлука говорат за заминување на Рамос од Мадрид и тоа по цели 16 години и по 22 освоени пахара.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста