СЕРХИО РАМОС ГО ПОВРЕДИ КОЛЕНОТО И НЕМА ДА ИГРА СО ШАХТЈОР И БАРСЕЛОНА

Реал Мадрид загуби од Кадиз дома, но поболно за кралевите може да биде тоа што нивниот капитен и најдобар играч Серхио Рамос со болка во коленото го напушти споменатиот натпревар. Деновиве ќе биде констирана штетата, но многу извесно е дека стоперот нема да игра во среда против Шахтјор во Лигата на шампионите, а најверојатно и против Барселона следната сабота.