Ристо Вуков на десеттото место во Порше купот

Ристо Вуков имаше ново, добро, пристојно возење во втората трка од деби викендот на Порше Купот 2020 во Мугело. Тој денеска го освои десеттото место што е за една позиција послабо од вчерашниот настап кога беше деветти. Вуков вози за ГДЛ Рејсинг тимот и ова беше негово прво појавување во еминентното натпреварување во кое барем на стартот доминираа домашните италијански возачи, па по вчерашната победа на Черкуи, денеска најбрз беше Јакинта.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста