Мбапе ќе остане во ПСЖ и во наредната сезона

Килиан Мбапе ќе остане во ПСЖ и во наредната сезона. Самиот напаѓач синоќа објави дека е тука и дека ќе остане за да се обиде да дојде до што е можно повеќе трофеи. Екстремно талентираниот играч од форот долго е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, но кризата заради короната ги закочи сите, па и кралевите кои треба да постават светски рекорд за да го донесат Мбапе.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста