Лице од Турција уапсено поради сомневање дека фалсификувалолични документи

На 10.09.2020 во 10.40 часот на Кеј „Димитар Влахов“,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, од слобода бил лишен К.О.(46) од Р.Турција. Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста