Ибрахимовиќ за прв пат гордо ја пееше химната на Шведска

Златан Ибрахимовиќ по неколку години се врати во репрезентацијата на Шведска, и на големо изненадување на јавноста ја отпеа шведската химна, што не беше случај во првите 15 години од неговото играње. Ибра му ветил на селекторот дека ќе ја научи, и го одржал ветувањето уште на првиот меч со Грузија, во кој асистираше за победничкот гол на стартот од мундијалските квалификации.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста