ГОРАН ПАНДЕВ ПРИЗНАВА ДЕКА ГОЛОТ СО ГРУЗИЈА МУ Е НАЈВАЖНИОТ ВО КАРИЕРАТА

Горан Пандев порачува дека голот со Грузија му е највжниот во кариерата и дека тоа е остварување на неговиот сон. Струмичанецот во интервју за Ал Џезаира признава дека Холандија, Австрија и Украина се одлични селекции и дека имаат предност во групата на Европското првенство, но дека сутуацијата кога вие сте без императиви и опуштено настапувате може да ви овозможи да одиграте најдобро.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста