ЕЛВЕРУМ ГО ИЗНЕНАДИ ПОРТО НА МИТРЕВСКИ ПО ШТО ДОАЃА ВО СКОПЈЕ ЗА ДУЕЛ СО ВАРДАР

Нашиот репрезентативен ракометен голман Николче Митревски имаше мала минутажа и само една одбрана во поразот на неговиот Порто на стартот од натпреварите во А групата од Лигата на шампионите. Португалците загубија со 30-28 од норвешкиот Елверум кој по изненадувањето доаѓа во Скопје за средба против Вардар следниот четврток

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста