Деби-асистенција за Елмас во Наполи

Елиф Елмас се повеќе добива шанса од тренерот Џенаро Гатузо во Наполи. За тоа сведочи и последниот, цел одигран меч против Спал во 28.то коло.

Нашиот репрезентативец довербата ја оправда со одлична деби асистенција до Хосе Каљехон за водство од 2-1.

До крајот постигнаа уште еден за две од две победи по враќањето на Серија А и продолжување на битката со Рома за 5.место кое носи пласман во ЛЕ.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста