Диего Симеоне дојде до рекордни 195 победи на клупата на Атлетико Мадрид

По мечот на Де Балеидос стадионот Артур Мело со приватен лет замина за Торино каде денеска ќе му бидат направени медицински прегледи, а во вторник ќе биде објавен траснферот на Бразилецот во Јувентус. Инаку со него на пат замина и клупскиот лекар на Барса кој ќе биде дел од лекарските прегледи на Миралем Пјаниќ кој се подготвува да го обелече дресот на гогантот од Камп Ноу. Инаку Артур во Торино ќе заработува 7 милиони евра годишно.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста