АРСЕНАЛ ПРЕД ПРОМОЦИЈА НА ЈУЛИЈАН БРАНД, ВО БОРУСИЈА ДОРТМУНД НЕ СЕ НИ ИНФОРМИРАНИ

Арсенал се подготвува да го донесе Јулијан Бранд од Борусија Дортмунад, а англиските медиуми јавуваат за постигнат договор меѓу клубот и играчот за кој топџиите наводно ќе плателе 25 милиони евра. Но од Сигнал Идуна паркот велат дека прв пат слушаат за вакво нешто и дека ним никој не им се обратил. Што се однесува до цената Германците не би го пуштиле Бранд за помалку од 35.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста