385 прекршоци на мерката за задолжително носење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.08.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на…

Publiée par Министерство за внатрешни работи sur Lundi 17 août 2020
Advertisements

Поврзани вести