Во Париз убиено едно лице кое со нож нападнало луѓе во парк

Едно лице е убиено од страна на француската полиција во местото Вилжуиф кај Париз, откако се обидело со нож да изврши напад врз неколку лица во паркот, јави француската БФМ телевизија.

Како што се наведува, напаѓачот за кратко време по ранувањето им подлегнал на повредите.

Едно од нападните лица во паркот е тешко повредено.

Засега не се познати други детали за настанот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста