ВАРДАР В СРЕДА КАЈ ПСЖ ГО ИМА НАЈТЕШКОТО МОЖНО ГОСТУВАЊЕ ВО РАКОМЕТНАТА ЛШ

И првакот Вардар се подготвува за патување, и за нов натпревар од А групата во Лигата на шампионите, и тоа во Париз. По двата домашни меча во кои црвено црните еднаш победија, а еднаш ремизираа, в среда кај ПСЖ ќе имаат, веројатно најтешкото мжено гостување. Таа средба за два дена во градот на светлината е од 18.45 и треба да биде најдобар можен показател за капацитетот на овој Вардар.

Advertisements