НАЈНОВИ ВЕСТИ

ТРАМП НАЈАВИ МОЖНА КАНДИДАТУРА ЗА ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ГОДИНА

Претседателот на САД, Доналд Трамп, најави можна нова кандидатура за 2024 година, пренесува агенцијата АП.

„Поминаа неверојатни четири години“, им рече Трамп на собраните на приемот во Белата куќа.

„Се обидуваме да имаме уште четири години. Во спротивно, ќе се видиме за четири години“, рече Трамп.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста