Роналдо сакал да замине во ПСЖ, но сега сигурно останува во Јувентус

Англиски медиуми пишуваат дека Кристијано Роналдо во еден дел од претходната сезона бил решен да замине во ПСЖ, но дека пандемијата на корона го премислила Португалецот, кој сега сигурно останува во Торино. Роналдо наводно бил несреќен во Јуве во еден период, а плус сакал да заигра покрај Мбапе и Нејмар.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста