РОНАЛДО ОСТРО ГИ КРИТИКУВАШЕ ПЦР ТЕСТОВИТЕ

Кристијано Ронадло видно е ревлотиран поради неможноста вечерва да игра на дуелот против Барселона во Лигат ан ашампиони откако и новиот тест на Португалецот покажа дека тој сеуште е позитивен на Ковид 19. Роналдо се зарази за време на репрезентативната пауза во својата родна Португалија. И покрај тоа што добро се чувствува и секојдневно вежба во својот дом, неговиот ПЦР тест и натаму не е негативен. Тој му даде поддршка преку социјалните мрежи на својот клуб во пресрет на вечерашниот дуел, а многумина од љубителите на фудбалот останаа разочарани откако стана јасно дека долго очекуваната пресметка меѓу Роналдо и Меси сепак нема да се случи вечерва. Јаувентус инаку од 21:00 часот во Торино ја пречекува Барселона во меч од 2.коло во групата Х во ЛШ. Натпревар кој и за двете екипи ќе значи и обид поправање на впечатокот, со напомена дека и двајцата тренери Андреа Пирло односно Роналд Куман се соочуваат со кадровски проблеми.

Поврзани вести