Прослава на Алиовски за Титулата во Чемпионшип и промоцијата во премиер лигата

Прослава со македонски шмек и тоа голема зошто е и долго очекувана, дури 16 години имаше и на Иланд Роуд во Лидс каде нашиот Езгјан Алиовски и соиграчите се радуваа на враќањето во Премиер лигата. Џани беше на терен половина час во новиот успешен настап на составот на Марсело Биелса кој со 4-0 го разнесе Чарлтон и на крајот од Чемпионшип дивизијата заврши со огромни десет разлика пред вториот ВБА.

Advertisements