КОШАРКАРИТЕ НА КУМАНОВО ПОПЛАДНЕВО ГО ДОЧЕКУВААТ ТЕОДО ВО МЕЧ ОД БИБЛ ЛИГАТА

Кошаркарите на Куманово попладнево дома имаат меч со црногорски Теодо што за нашиот тим е само трет во сезоната во БИБЛ лигата. Со оглед на овој податок логично кумановци се последни на табелата и тоа ќе остане така без оглед на денешниот исход, но втора победа би најавила нивни приклучок кон врвот. Вчера нашата втора екипа во Балканската кошаркарска лига, ТФТ загуби кај Берое со 108-73.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста