Сончево време со мала облачност, температурите ќе достигнат до 27 степени

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој ќе биде најизразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 9, а дневната ќе достигне до 25 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста