Фудбалскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски има Корона

Македонскиот репрезенативен фудбалски голман Столе Димитриевски е заболен од коронавирусот, но во моментов се чувствува добро. Членот на шпанскиот Рајо Ваљекано бил тестиран во вторникот, а синоќа сподели по социланите мрежи со доплнение дека е дома и дека за сега нема никакви симптоми. Димитривески останува во изолација, но се надева на брзо враќање на терен и на тренинзи.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста