Физичка пресметка за паркинг место во Велес

Во СВР Велес вчера околу 13 часот било пријавено дека на ул. Киро Пракицов во Велес по претходна расправија околу паркинг простор дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.К.(56) и Н.К.(53) од една страна и И.В.(43) и К.В.(20) од друга страна, сите од Велес.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста