Ударни вести

КОВИД – 19

Прилози

Свет

Европа мобилизира, во сила поригорозни мерки

Европа мобилизира, во сила поригорозни мерки

Бројот на нови случаи на заразени со коронавирус во Европа се зголемија заот ...
ФРАНЦИЈА ВО ШОК: ШТО МОЖЕ ДА СЕ СТОРИ ПРОТИВ ПАРАЛЕЛНИТЕ ОПШТЕСТВА?

ФРАНЦИЈА ВО ШОК: ШТО МОЖЕ ДА СЕ СТОРИ ПРОТИВ ПАРАЛЕЛНИТЕ ОПШТЕСТВА?

По бруталното убиство на професорот кој на учениците им покажувал карикатури од ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ЧИЛЕ НАСИЛНО ЈА ОДБЕЛЕЖАА ГОДИШНИНАТА ОД КРВАВИТЕ ПРОТЕСТИ, ПЛАМЕНИ ЈАЗИЦИ ГИ ГОЛТАА ЦРКВИТЕ

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ЧИЛЕ НАСИЛНО ЈА ОДБЕЛЕЖАА ГОДИШНИНАТА ОД КРВАВИТЕ ПРОТЕСТИ, ПЛАМЕНИ ЈАЗИЦИ ГИ ГОЛТАА ЦРКВИТЕ

Најмалку две цркви се запалени во чилеанскиот главен град Сантијаго. Илјадници л ...
РУСИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ВОЈНАТА НА КАВКАЗОТ? АВИОНИ РАЗНЕСОА КАМПОВИ ЗА ОБУКА, ОВА ЌЕ ГИ РАЗЛУТИ ТУРЦИТЕ

РУСИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ВОЈНАТА НА КАВКАЗОТ? АВИОНИ РАЗНЕСОА КАМПОВИ ЗА ОБУКА, ОВА ЌЕ ГИ РАЗЛУТИ ТУРЦИТЕ

Откако се рашири веста дека Турција пратила војници да се борат во Нагорно Караб ...
Флорида – клучна држава за победа на изборите во САД

Флорида – клучна држава за победа на изборите во САД

Флорида е клучна во американските претседателски избори. Таа е најголема сојузна ...

Балкан

„Аџибадем Систина“ создаде дијагностички имиџинг-центар, за откривање на сите болести во рана фаза

„Аџибадем Систина“ создаде дијагностички имиџинг-центар, за откривање на сите болести во рана фаза

Со инвестиција од надмилиони евра од отворањето до денес, Клиничката болница ...
Европа мобилизира, во сила поригорозни мерки

Европа мобилизира, во сила поригорозни мерки

Бројот на нови случаи на заразени со коронавирус во Европа се зголемија заот ...
ВО СРБИЈА ОД ДЕНЕС НА СИЛА СТАПУВА НОВА ЗАШТИТНА МЕРКА-ДОКОЛКУ НЕ СЕ ПОЧИТУВА НАЈАВЕНИ ПОСТРОГИ КАЗНИ

ВО СРБИЈА ОД ДЕНЕС НА СИЛА СТАПУВА НОВА ЗАШТИТНА МЕРКА-ДОКОЛКУ НЕ СЕ ПОЧИТУВА НАЈАВЕНИ ПОСТРОГИ КАЗНИ

 Србија го скрати работното време на угостителските, трговските и занаетчиските ...
Унгарската влада пред одлука за проширување на граничната контрола на Шенген зоната

Унгарската влада пред одлука за проширување на граничната контрола на Шенген зоната

Унгарската влада денеска треба да одлучи дали ќе ги продолжи сегашните контроли ...
Во Србија нови 83 заразени, еден пациент почина

Во Србија нови 83 заразени, еден пациент почина

На корона вирус во Србија во последните 24 часа тестирани се 6лица, регистр ...