Нападнат полициски службеник во Скопје

На 18.07.2020 околу 22.30 часот во близина на училиште на ул.„Бранко Заревски“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Е.А.(21) од Скопје бидејќи при обид за негово легитимирање истиот не носел заштитна маска, го навредувал и физички го нападнал полицискиот службеник. По целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста