Дванаесет партии и здруженија во Бугарија шират омраза и екстремизам – Каракачанов и Костадинов на список

Дванаесет политички партии и здруженија во бугарија се нотирани дека шират омраза и екстремизам. Oд нив шест се политички партии, а шест се здруженија, најголем ... Прочитај повеќе

Ковачевски: Со Мицкоски ќе разговараме за добивање поддршка од вмро-дпмне за евроинтеграциите

Ковачевски овие денови е во Братислава и од таму во изјава за македонската информативна агенција вели дека на средбата со лидерот на опозицијата христијан мицкоски ... Прочитај повеќе

Реакција на комисијата за култура на ВМРО- ДПМНЕ: Негативен извештај на ДЗР за работењето на агенцијата за филм со продолжена ревизија на ДФРМ -како да се премолчи еден извештај и зошто?

По направената ревизија и изразеното неповолно мислење од страна на Државниот завод за ревизија за работењето на Агенцијата за филм и објавените извештаи за усогласеноста ... Прочитај повеќе

Пелагонските сточари се уште ги чекаат субвенциите за лани предаденото млеко и по грло добиток; Собирањето на сточната храна – неизвесно -

Пелагонските сточари се уште ги чекаат субвенциите за лани предаденото млеко и по грло добиток; Собирањето на сточната храна – неизвесно -

       Пелагонските сточари повторно оставени на чекање. Ништо од ветувањата дадени уште на почетокот на април дека до крајот на мај ќе им бидат исплатени субвенциите ... Прочитај повеќе

„Затворените карти “ за „Бехтел и Енка“ и носењето закони на штета на работниците скапо ќе ги чини СДСМ

„Затворените карти “ за „Бехтел и Енка“ и носењето закони на штета на работниците скапо ќе ги чини СДСМ

СДСМ со губење на гласови на идните избори ќе ја плати цената за коруптивниот договорот со Бехтел и Енка. Само за да не се растури ... Прочитај повеќе