Дури 1085 новозаразени, починаа 12 пациенти

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447-Куманово 69-Дебар 9-Штип 39-Прилеп 60-Тетово 62-Струга 14-Велес ... Прочитај повеќе

Во дворот на семејството Николоски ќе поминува улица – дали Општина Прилеп одзема приватно земјиште?!

Во дворот на семејството Николоски ќе поминува улица – дали Општина Прилеп одзема приватно земјиште?!

„Без никаква претходна најава и без налог за рушење, градежната инспекција, со тешка механизација и со асистенција од полицијата, ми го сруши оградниот ѕид, изграден ... Прочитај повеќе

Загадувањето причина за двојно полоши последици на заразата со Ковид 19

Македонија изминативе години бележеше зголем број заболени но, и починати како последица на аерозагадувањето.Сега пак, со пандемијата состојбата е и повеќе од сериозна, кога и ... Прочитај повеќе

Три дена до изборите во САД – последни обиди за придобивање на гласачите

Три дена до изборите во САД – последни обиди за придобивање на гласачите

а само три дена пред изборите двајцата водечки кандидати ги прават последните обиди да ги придобијат гласачите. Во кампањата на Џо Бајден се вклучи и ... Прочитај повеќе

Захариева: Ако Македонија ги признае бугарските корени, нема да има вето

Захариева: Ако Македонија ги признае бугарските корени, нема да има вето

„Ако Македонија ги признае бугарските корени нема да има вето“ - ваква порака до македонските власти упати бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева во ... Прочитај повеќе