НАЈНОВИ ВЕСТИ

Почна загревањето за најлудата ноќ – кафулињата полни уште од претпладнето

Почна загревањето за најлудата ноќ – кафулињата полни уште од претпладнето

Почна загревањето за најлудата ноќ. Неколку часа пред дочекот на Новата 2020 година, кафулињата во Скопје се полнат, а музика ечи од секој агол. Се ... Прочитај повеќе

Во текот на целата година чичко Кире штима пијана, за нова година е омилениот Дедо Мраз на сите деца

Во текот на целата година чичко Кире штима пијана, за нова година е омилениот Дедо Мраз на сите деца

„Одам во Лапонија, се враќам со ирвасите, ама доаѓам тука, па се преправам во чичко Кире и  работам.“ Вака, вистинскиот дедо Мраз кој поголемиот дел ... Прочитај повеќе

За Спасовски спорен е единствено предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за негов наследник во МВР

За Спасовски спорен е единствено предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за негов наследник во МВР

И власта и опозицијата тврдат оти преодната Влада ќе се договори, а со тоа и предвремените избори остануваат. Времето минува, ама договор нема. „Пречка“ останува ... Прочитај повеќе

2019 – година на спорови, избори и катастрофи

2019 – година на спорови, избори и катастрофи

Светот издржа уште една немирна година во коа бевме сведоци на војни, природни катастрофи, терористички напади и се посилно затегнување на односите меѓу големите сили. ... Прочитај повеќе

2019 – година во која немаше датум за старт на преговори и беше договорено заминување на Заев

2019 – година во која немаше датум за старт на преговори и беше договорено заминување на Заев

Заев си заминува од премиерската позиција, неисполнето ветување на власта за датум за старт на преговори со Европската унија, нов претседател, почеток на имплементација на ... Прочитај повеќе