Македонија пред струен ценовен шок – власта прави пресметки, граѓаните вознемирени

Македонија пред струен ценовен шок – власта прави пресметки, граѓаните вознемирени

Високата цена на струјата на светските берзи ќе донесе ново поскапување на струјата во Македонија. Владата на седница го разгледува предлогот на „ЕСМ“ за новата ... Прочитај повеќе

Соопштени први детали за трагедијата: Заштитната ограда не била по сегашните стандарди, но тоа не е причината

Соопштени први детали за трагедијата: Заштитната ограда не била по сегашните стандарди, но тоа не е причината

Заштитната ограда во која удри автобусот на Беса транс не била според сегашните стандарди. Туку според оние кои важеле во 2002-ра година, кога се реконструирал ... Прочитај повеќе

Општина Тетово задолжена за преку 24 милиони евра-досегашната ревизија открива сомнителни активности

Фантастични 24 милиони евра е долгот на општина Тетово,што ја става на врвот на листата најзадолжени општини во државата.Градоначалникот Биљал Касами вели дека сеуште е ... Прочитај повеќе

Ќе падне ли Филипче за СДСМ да остане на власт?

Ќе падне ли Филипче за СДСМ да остане на власт?

Ќе го жртвува ли премиерот Зоран Заев својот најблизок соработник Венко Филипче и министерската позиција за да  ги задоволи потребите на Алтернатива која треба да ... Прочитај повеќе

Инспекторите бараат од директорот на градинката воспитувачката да одговара за пуштањето турбо – фолк

Инспекторите бараат од директорот на градинката воспитувачката да одговара за пуштањето турбо – фолк

Недозволиво е да се пушта турбо-фолк музика во градинка, воспитувачите треба да се водат според програмата на Министерството за труд и социјала која во ниту ... Прочитај повеќе