Категорија: Забавни

Македонката Барбара Поповиќ која растури со импресивна изведба на „Зајди, зајди“ во недела ексклузивно на Алфа на „ИДJ Шоу“

Македонката Барбара Поповиќ која растури со импресивна изведба на „Зајди, зајди“ во недела ексклузивно на Алфа на „ИДJ Шоу“

Младата и талентирана пејачка Барбара ги одушеви публиката и жирито на талент музичкото шоу „ИДЈ шоу“ (IDJ Show), пеејќи ја „Зајди, зајди јасно сонце“ и ... Прочитај повеќе

Добар ден секој ден

Едно навистина забавно катче. "Добар ден секој ден" пронајде начин како со хумор да го задржиме здравиот разум во ова време - невреме. Користејќи ја ... Прочитај повеќе

Добар ден, секој ден

Ирена Спировска, Ивана Илиевска и Искра Канзурова е водителското трио на новата пладневна програма на Алфа исполнета со многу интервјуа, промоции, интересни луѓе, настани и ... Прочитај повеќе