Ударни вести

КОВИД – 19

Прилози

Свет

Почина музичката легенда Аки Рахимовски од „Парни Ваљак“

Почина музичката легенда Аки Рахимовски од „Парни Ваљак“

Уште една музичка ѕвезда замина во легендите. Тивко, во Словенија, ненадејно поч ...
Една година од упадот на приврзаниците на Трамп во американскиот Конгрес

Една година од упадот на приврзаниците на Трамп во американскиот Конгрес

Една година подоцна… се уште има отворени прашања за немирите на-ти јану ...
Недостиг на возачи на камион во САД, недостигаат дури 80.000

Недостиг на возачи на камион во САД, недостигаат дури 80.000

Гужва на пристаништата и долго чекање во магацините. Недостигот одилјади кам ...
Бројот на случаи заразени со Омикрон драстично се зголеми во САД

Бројот на случаи заразени со Омикрон драстично се зголеми во САД

Секој ден најмалку 118 илјади лица се заразуваат со ковидво САД што е за... ...
Во Индонезија земјотрес со сила од 7,3 степени

Во Индонезија земјотрес со сила од 7,3 степени

Земјотрес со сила од 7степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди исто ...

Балкан

Почина музичката легенда Аки Рахимовски од „Парни Ваљак“

Почина музичката легенда Аки Рахимовски од „Парни Ваљак“

Уште една музичка ѕвезда замина во легендите. Тивко, во Словенија, ненадејно поч ...
Кои се првични сомнежи за причините за несреќата во Бугарија?!

Кои се првични сомнежи за причините за несреќата во Бугарија?!

Автобусот со македонски државјани излетал на автопатот Струма кај бугарското сел ...
Трагедијата во Бугарија е најтешката автобуска несреќа во Европа во последната деценија

Трагедијата во Бугарија е најтешката автобуска несреќа во Европа во последната деценија

Денешната автобуска несреќа во Бугарија, во која загинаа најмалкулица, е нај ...
Несреќата на автобусот е резултат на човечка грешка, тврди секретарот за безбедност на Перник, Пиргов

Несреќата на автобусот е резултат на човечка грешка, тврди секретарот за безбедност на Перник, Пиргов

Автобусот се движел со надкилометри на час и нема ниту еден милиметар знаци ...
Двојни избори во Бугарија-државниот врв со непроменети ставови кон Македонија

Двојни избори во Бугарија-државниот врв со непроменети ставови кон Македонија

Непопустливоста кон Македонија и цврстото бугарско вето остана во фокус и на тре ...