ЗИНЕДИН ЗИДАН ДЕНОВИВЕ ЌЕ ОБЈАВИ ДЕКА ЗАВРШИЛ СО РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан и Флорентино Перез деновиве ќе седнат, ќе поразговараат, и според поголемиот дел од шпанските медиуми ќе објават дека соработката се прекинува. Според истите Зизу си оди во Јувентус затоа што за прв пат по 11 години ги остави кралевите без трофеј, а на негово место доаѓа Масимилијано Алегри. Ова секако е само најава, и не е сто насто сигурно, но се ќе биде јасно брзо, зошто со сегашниот или со некој дргу тренер Реал мора да купува и да го обновува играчкиот погон.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста