Зидан си заминува од Реал, нов тренер на Јувентс?

Очајната сезона без освоен трофеј, прв ја плаќа тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Французинот го напушта кормилото на „Кралевите“, се чека уште официјална потврда. Светските угледни медиуми веќе го селат во Торино, на клупата на Јувентус, каде имаше блескави денови како играч. И самиот Зидан, во неколку наврати не ја криеше желбата за тренер на „Старата дама“.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста