ЖРК КУМАНОВО ПРОТИВ ГАЛИЧАНКА ЛВОВ ВО 3. КОЛО ОД ЕХФ КУПОТ

Женскиот ракометен клуб Куманово ја доби украинската Галичанка Лвов за противник во третото коло во ЕХФ купот. Првиот натпревар е планиран за терминиот 14 или 15 ноемрви и ќе се игра во Украина, а седум дена потоа е реваншот што ќе се игра на овдешен терен.