ЖАЛБАТА ОДБИЕНА, РОБИЊО СО 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СИЛУВАЊЕ

Италијанскиот Апелационен Суд ја одби жалбата на Робињо и ја потврди казната од девет години затвор за силување. Пресудата и натаму не е на сила, адвокатите на Бразилецот најавија жалба и на трета инстанца. Робињо пред Судот се изјасни за невин во однос на инцидентот во ноќен клуб во Милано уште во 2013 година, кога како фудбалер на Милан заедно со уште пет други лица групно силувале 22 годишна Албанка

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста