Жена фатена на безбедносна камера како тепа и малтретира мало детенце (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Жена среде игротеката „Дежа ву“ во скопски аеродром утрово брутално претепала дете на околу две годишна возраст. Таа дошла во игротеката на кафулето со три дечиња, веројатно братчиња, а на видео снимката, објавена на фан страницата на „Дежа ву“ на „Фејсбук“, се гледа како во еден момент жената со влечење седнува едно од дечињата во скут, брутално му ја затвара устата со рака за да не плаче, па го врти и му удира шлаканици, по што грубо го седнува спроти неа. Тука видеото се прекинува, па нејасно е дали ваквиот однос продолжува. ПР менаџерот на кафулето Зоран Василевски за Алфа вели дека на останатиот дел од снимката од безбедносните камери се гледа како истата жена го удира детето и од столиците и од подот. Тие засега не се јавно достапни, но од игротеката ги доставиле во полицијата откако го пријавиле инцидентот.

Василевски вели дека за време на монстуозното однесување кон детето, никој не забележал дека жената малтертира дете, вработените слушнале плач, но помислиле дека тоа паднало низ игра.

Од МВР потврдија оти инцидентот е пријавен. Оттаму за Алфа велат дека известен е и Ценарот за социјална работа.

-Сопственик на угостителски објект пријави дека на 21.11.2019 околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како непознато женско лице во игротеката физички малтретира дете. Известен е Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Сега на ред се токму центрите за социјални работи, кои често се критикувани од страна на невладините огранизации.
Надлежните институции би требало веднаш да утврдат дали жената која е снимена како малтретира дете среде игротека е неговата мајка, роднина или дадилка, ангажирана од родителите, и да одговара за стореното.

Сања Трајковска Ставров 

151 thoughts on “Жена фатена на безбедносна камера како тепа и малтретира мало детенце (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

 1. Instagram ucuz takipçi almak işe yarar mı?

  Her alanda olduğu gibi Instagram takipçi alma seçenekleri arasında ucuz takipçiler
  satılmaktadır,
  Maalesef ki ucuz takipçi size
  Takip2018de olabilmesi sizin profilinizi kirletmeyecek kadar olan paketler bulundurur.

  Kesinlikle sadece satış yapmak için ucuz takipçi satmamaktadır.

  Bot takipçiler yada hemen düşecek takipçi bulundurmazlar.

  Sizin paranızı çöp etmezler

 2. Dеfinitely imagine that that you said.

  Youг favorite reason apⲣearеd to bе at the net
  the simplest fаctor to take into accoᥙnt of. I say to you,
  I certainly get irked whilst folks consider ѡorries that they just do
  not understand aƄout. Yoս contгolled to hit the nail upon the top and also оutlined oսt the whole thing without having side-effects , ρeople can take a signal.

  Ꮃill likely be back to get mߋre. Thanks

  Check out my site payday loans online

 3. Пингување: cialis soft gel
 4. Пингување: hims sildenafil
 5. Пингување: cialis samples
 6. Пингување: viagra cvs
 7. Пингување: 40 mg cialis
 8. Пингување: best otc viagra
 9. Пингување: cialis prices walmart

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.