НАЈНОВИ ВЕСТИ

Земјотрес го стресе тлото на Македонија

Земјотрес со локална Рихтерова магнитуда од 2,3 степени е регистриран денеска во 12 часот и 06 минути во епицентралното подрачје Тетово-Гостивар, на 65 километри југозападно од Скопје.

Земјотресот е почувствуван од населението во Маврово и Гостивар со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста