Заврши 48 – часовниот рок за поднесување приговори за сумирање и утврдување на резултатите од изборите

Попладнево пред истекот на рокот над 1980 приговори поднеле од Левица, а порано денеска Алијансата за Албанците која на изборите настапува во коалиција со Алтернатива поднела 77 приговори.

Претходно до синоќа беа поднесени 82 приговара.

Вечерва во 19 30 заврши 48- часовниот рок за поднесување приговори за сумирање и утврдување на резултатите од гласањето, а синоќа во 21 часот заврши рокот за поднесување приговри за постапката за гласање.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста