Започна турнирот во Палермо кој е прв од ВТА календарот по петмесечна пауза

Векиќ, Ерани, Сигемунд, Александрова се дел од успешните во првото коло на ВТА турнирот во Палермо што по петмесечната принудна пауза се смета за рестарт на сезоната во женскиот професионален тенис. На земјените терени во Сицилија играат само неколку од Топ десет, а први фаворите се Мартиќ и Вондрусова. Машките се уште играат егзибиции, а првиот АТП настан треба да биде во Њујорк.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста