Заев го предлага Арслани за заменик министер за здравство

Премиерот Зоран Заев до Собранието доставил предлог за нов заменик-министер за здравство на местото на Асим Муса кој си даде оставка откако медиумите во Албанија објавија видео деказема мито.

Заев го предлага стружанецот Арменд Арслани, пренесува проталот Плусинфо.

Од неговата биографија може да се види дека тој од 2013 до 2014 година работел како доктор по општа медицина работел во Специјализираната болница за нефрологија во Струга, а од 2014 е специјализант по урологија на универзитетот „Св.Кирил и Методиј“.