Вучиќ има двојник од Хрватска, зачудувачки е колку многу личат еден на друг

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, има „двојник“. Ова е Борна, млад човек од Хрватска, кој создаде хаос на социјалните мрежи со своите фотографии.

Откако тој започна да објавува фотографии, следбениците на Борна рапидно растат. Секој сака да го види момчето кое личи на претседателот на соседна Србија, Александар Вучиќ.

https://www.instagram.com/p/CFHFpmvgrSm/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BeLmL45B7Uw/?utm_source=ig_web_copy_link
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста