Втор случај на полициска бруталност во Скопје (ВИДЕО)

Откако вчера на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат луѓе во Битола, се појави и втор случај на полициска бруталност во Скопје.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како полицајци запираат автомобил и од него брутално тегнат и тепаат луѓе.

Вечерва во Заевистан….

Gepostet von Kristian Jandrioski am Donnerstag, 24. September 2020
Advertisements

Поврзани вести