Возило излета од пат, нема жртви

На 22.07.2020 околу 18.30 часот на регионален пат Превалец – с.Смојмирово, атар на с.Блатец, виничко, патничко возило „фолксваген пасат“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Б.З.(54) од Виница, излетало од коловозот. По незгодата, Б.З. и сопатникот Ж.А.(59) од с.Лаки, виничко, биле пренесени во Здравствена установа Кочани за укажување на лекарска помош. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициска станица Виница.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста