Воз излета од шини, повредени нема

На 22.07.2020 околу 08.25 часот било пријавено дека на влез на Железничка станица „Јане Сандански“ во Скопје, патнички воз, кој сообраќал на релација Кочани-Скопје, со предните тркала од локомотивата излегол од шините, по што удрил во метален столб. Во незгодата нема повредени лица, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста